Nová služba knižnice (E- knihy aj v našej knižnici)

Elektronické knihy (e-knihy) sú ďalšou formou čítania vašich obľúbených kníh. V porovnaní s tlačenými knihami majú niekoľko významných odlišností. Spomeňme najväčšie:
•    e-knihy sú doručované elektronicky, cez internet. Môžete si ich stiahnuť a začať čítať hneď,
•    na čítanie e-kníh je potrebné elektronické zariadenie (PC, čítačka e-kníh, tablet alebo smartfón) a softvér (program), ktorý je schopný e-knihy zobrazovať,
•    e-knihy sú výbornou alternatívou tlačených knižiek. Skvelé sú napríklad v čakárni, na autobusovej zastávke, pri cestovaní - už si nebudete musieť vyberať, aké knihy si so sebou zoberiete podľa toho, koľko miesta vám zostáva v kufri.

Od augusta 2023 sa Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického  v Michalovciach, kultúrna organizácia KSK, stala súčasťou KUBO-clubu, KUBO – detské knihy.
Odteraz majú naši detskí čitatelia prístup do digitálnej knižnice plnej detských e-kníh. Stačí mať platné členstvo v knižnici, stiahnuť si mobilnú aplikáciu Kubo - detské knihy  vytvoriť užívateľský profil a prepojiť ho s našou knižnicou.
Takto jednoducho sa dostanete k bohatému obsahu plného dobrého čítania.
Samozrejme nezabúdame ani na našich dospelých čitateľov. Tým vďaka spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR, prostredníctvom služby Bookport, ponúkame možnosť získať prístup k tisíckam elektronických titulov, od beletrie až po kvalitnú odbornú literatúru (právo, medicína, história, ekonómia...). E-knihy sú prevažne v českom jazyku a ich ponuka sa neustále rozširuje o nové tituly. Prostredníctvom služby PressReader  im umožníme neobmedzený prístup k 7 000+ novinám a časopisom z celého sveta. Tituly sú dostupné online v deň vydania ich tlačenej verzie. Okrem uznávaných zahraničných denníkov, ako sú napríklad The Guardian (UK), The Washington Post (USA), Le Figaro (FR), VDI Nachrichten (DE) sú v ponuke dostupné aj slovenské tituly, ako napríklad Denník N, Pravda alebo Hospodárske noviny.
Bližšie informácie nájdete na webovej stránke knižnice E-knihy, časopisy a noviny. Radi vám poradia i naši knihovníci a knihovníčky. Prajeme príjemné čítanie.

PhDr. Alena Vasiľová                                    

riaditeľka ZKGZ