Pulz života

Pod týmto názvom je realizovaná výstava amatérskej výtvarníčky Ľudmily Tokárovej, ktorá je inštalovaná v priestoroch Zemplínskej knižnice Gorazda Zvonického v Michalovciach.                                            
Autorka sa narodila a vyrástla v Blatnej Polianke, v súčasnosti žije a tvorí v malebnej obci Vinné neďaleko Michaloviec. Aj keď neabsolvovala žiadne odborné vzdelanie umeleckého smeru, kreatívna tvorba ju sprevádza od mladosti. Na začiatku to bolo vyšívanie ručné, ako aj strojové, návrhy a šitie odevov i doplnkov. Po odchode na dôchodok, pani Ľudmila začala realizovať svoje umelecké sny, začala sa venovať maľovaniu. Svoje diela tvorila na hodváb, sklo, vyrábala šperky. Postupne sa zdokonaľovala v rôznych výtvarných technikách. Prešla obdobím kruhov, do ktorých vkladala svoje emócie, ktoré na plátne stvárňovala kombinovanou technikou. Ďalej sa venovala technike paverpol a technike liateho acrylu.                                             
Viackrát vystavovala v Michalovciach a to: galéria Mestského kultúrneho strediska, Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach, kaviareň Bohémia v Michalovciach, kultúrny dom obce Vinné. Zúčastnila sa 3 roky po sebe na regionálnej súťaži výtvarných prác neprofesionálnych výtvarníkov -  Tvorba v Michalovciach – kde bola ocenená a výtvarná práca postúpila do krajského kola.                        
Priestor pre tvorbu jej vytvára aj vlastná rodina, u ktorej vníma podporu. Teda presne ten pulz života, ktorý je aj nosnou myšlienkou prezentovanej expozície. U verejnosti, ktorá inklinuje k výtvarnému umeniu sa teší veľkej obľube. Sama má pozitívny vzťah k životu. Nosným motívom pre jej tvorbu sú vzťahy, príroda a okolitý svet, ktorého sme súčasťou.