Béla Bartók a Drevený princ

Interaktívna hudobná klauniáda pre deti od 4 do 10 rokov.

Béla Bartók je svetoznámy hudobný skladateľ. Kedysi bol dieťaťom aj on. V čase, keď sa Bratislava volala Prešporok. Dokonca chodil do školy. A dobre sa učil.  Malý Béla mal jedného neobyčajného kamaráta. Volal sa Drevený princ. Nie, nie je to prezývka. On sa tak naozaj volal. Lebo bol naozaj celý drevený. A po čase sa obaja stali známymi po celom svete. Predovšetkým však vo svete hudby a fantázie.
Túto  veselú klauniádu plnú skvelých hereckých, tanečných, speváckych a muzikantských výkonov si 25.11.2015  užilo 87 detí zo ZŠ Vinné a ŠZŠ Pavlovce nad Uhom .
Inscenácia pracuje podľa zásad dramatickej výchovy a citlivo narába s využitím hudobného odkazu Bélu Bartóka. Pútavý príbeh jeho detstva a umeleckého dozrievania ožíva v podaní klasických postáv talianskej commedie dell´arte. Harlekýn nám príbeh rozpráva a Kolombína sa mu čuduje. Divadelná inscenácia vznikla adaptáciou autorskej rozprávky Margit Garajszki BÁRTOK v dramatizácii a réžii Silvestra Lauríka.  V klauniáde učinkovali Harlekýn -- Margit Garajszki, Kolumbína -- Júlia Urdová.

Mgr. Iveta Majvitorová
Fotogaléria