Zuzana Kuglerová a Ondrej Kalamár

V popoludňajších hodinách sa 6.10.2015 uskutočnilo v ZKGZ stretnutie čitateľskej verejnosti so spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou, a básnikom, aforistom a glosátorom Ondrejom Kalamárom. Úspešná autorka 25 knižných titulov rôzneho žánrového zamerania patrí medzi najvýznamnejších predstaviteľov slovenskej historickej prózy. Predstavila účastníkom svoje dve najnovšie knihy. Poslednú časť trilógie z obdobia tureckých vojen s názvom "V tureckom náručí" a historický román z predkresťanského obdobia našich dejín "Legenda o Selénovi".
Ondrej Kalamár "osolil" stretnutie svojimi vtipnými a hlbokomyseľnými aforizmami a bonmotmi. Vyčaril nimi úsmev na tvárach, aj prinútil zamyslieť sa nad životom. Predstavil najnovšiu knihu aforizmov O.K.om O.čom, zarecitoval pár svojich básní. Pri knihe Pivo u Chárona zaspomínal na svojho priateľa Jožka Urbana, básnika, textára, novinára ale aj bohéma vzdorujúceho trýzni života a presile pohárika.
Obaja autori prezradili, čo pre nás čitateľov pripravujú v najbližšom období. Stretnutie sa nieslo v srdečnej atmosfére a bolo ukončené autogramiádou.
Na podujatí bolo 23 účastníkov.

G. FeňákováFotogaléria