Čo baby nedokážu -- stretnutie so spisovateľkou Martou Hlušíkovou

"Našu rodinu musela niekedy v praveku postihnúť nejaká duševná pohroma...lebo: moja mama každé ráno cvičí päť Tibeťanov a nekontroluje nás, či si čistíme zuby, iba nám povie, aby sme si odkladali do prasaťa na zubára. Ocino zasa raz do mesiaca povie, že sa učím pre seba, a keď sa mi nechce, vraj vybaví u smetiarov zaúčaciu brigádu. Babka sa často hrá na Sherlocka Holmesa a dedko nám rozpráva historky, po ktorých večer nemôžeme zaspať. Okrem toho máme štyri psy. Je toto všetko normálne? -- takto hodnotí svoju rodinu jeden z dvoch bratov -- výmyselníkov. A to ešte nevie, že k nim pribudne sestrička. Čo teda vlastne "baby" nedokážu? "  (Marta Hlušíková)

Na detskom oddelení ZKGZ sme 23. októbra 2013 privítali milého hosťa spisovateľku Martu Hlušíkovu. Stretnutia sa zúčastnilo 42 mladých čitateľov zo  VI. ZŠ na Okružnej ulici v Michalovciach. Deti najviac zaujímalo kde pani spisovateľka čerpá inšpiráciu pre svoje príbehy a aké knihy má rada. Súčasťou stretnutia boli aj deťmi  prednesené texty z jej jednotlivých kníh.

Marta Hlušíková je autorkou viacerých knižných publikácií pre deti, dospievajúcich a dospelých. Venuje sa próze, ale aj poézii. Knihy pre deti: Kde pavúky tkajú cukrovú vatu, Neznášam keď ma hladkajú po hlave, Písmenkovo alebo Tam, kde pršia výkričníky, Bublinkové rozprávky, Čo baby nedokážu. Spolupracuje so slovenským rozhlasom a je spoluautorkou poviedkových kníh pre deti z vydavateľstva Perfekt.

Mgr. Iveta Majvitorová


Fotogaléria