Noc s Andersenom 2022

Noc s Andersenom na Slovensku - 17. ročník medzinárodného podujatia na podporu čítania pozýva na čítanie rozprávok a kúzelných príbehov počas jednej čarovnej noci deti do knižníc, škôl, školských družín, klubov a iných miest na Slovensku, v Čechách, na Morave ale aj v celej Európe a v zámorí. Rozprávková noc pre deti je plná dobrodružstiev, kreativity a súťaží.
Noc s Andersenom združuje deti a knihovníkov malých obcí aj veľkých miest bez rozdielu národnosti, a to všetko s minimálnymi finančnými nákladmi, s nadšením detí i dospelých organizátorov.

Vzhľadom k pandemickej situácii sme si  Noc s Andersenom  prispôsobili na tvorivé popoludnie. Odd. pre deti a mládež pripravilo v spolupráci s Literárno-dramatickým odborom ZUŠ Michalovce a Zemplínskym múzeum Michalovce pre 20 deti LDO zaujímavý program.

Nechýbala zvučka, sľub čitateľov a príbeh zo života Andersena.  Keď ťa chytím, tak ťa zjem! bola veľká detektívna naháňačka za rýmami a deťom to išlo výborne. Prečítali sme si príbeh o Troch prasiatkach, malí divadelníci sa snažili zahrať maňuškové divadielko .

V rámci programu sme sa premiestnili do Zemplínskeho múzea, kde na nás čakala Princezná Sisi a iné tajomstvá. Program sme ukončili bohatou kráľovskou večerou v podzemných priestoroch múzea. K podujatiu sa pripojili aj   ukrajinské mamičky s deťmi, ktoré majú na Slovensku status utečenca.

Text: Mgr. Iveta Majvitorová

Dátum: 1.4.2022

Názov podujatia: Noc s Andersenom 2022

Forma: Tvorivé literárne dielne, divadielko, návšteva múzea, kráľovská večera

Cieľová skupina:  žiaci LDO ZUŠ Michalovce, utečenci z Ukrajiny

Počet:  22

Spolupráca: ZUŠ Michalovce, Zemplínske múzeum

Podujatie zrealizovala : Mgr. Iveta Majvitorová, Daniela Ivančová

 


 

 

Fotogaléria