P. Karpinský: Med z ľadových kvetov (Celé Slovensko číta deťom v čase adventnom)

Detské oddelenie knižnice v spolupráci  so Základnou umeleckou školou sa v adventom čase zapojilo do projektu Celé Slovensko číta deťom v čase adventnom pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Pripravili sme päť komponovaných adventných čítaní v čase sprísnených koronavírusových opatrení. Podarilo sa nám v tomto ťažkom období nájsť riešenie , aby  deti o atmosféru adventného čítania neprišli vďaka moderným technológiám.
Hrdinom projektu CELÉ SLOVENSKO ČITA DEŤOM sú deti a rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania, s perspektívou harmonizovania vzťahov a zároveň obohacovania krásou slova, krásou príbehov a krásou vzájomne prežitého. Čítanie veľkých malým je o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, je o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký, človek veľmi potrebuje. Je to ten pocit, ktorý nám nemôže poskytnúť ani televízna ilúzia, ani kontakty cez sociálne siete, ani nadšenie z počítačových hier.
Piate čítanie z knihy Petra Karpinského Med z ľadových kvetov sme zrealizovali 23.12.2020.  Matúš a Richard cestujú k dedovi na zimné prázdniny. Veľmi sa im tam nechce, u deda v chalúpke totiž nie je internet, ba ani elektrina. Netušia však, že celý tento výlet môže mať strašné následky. Naozaj spôsobia, že už nikdy nebudú Vianoce a že svet, aký ho poznáme, sa skončí?

Text: Mgr. Iveta Majvitorová

Forma: online – dramatizované čítanie
Dátum: 23..12.2020, Interakcie: 255,  Podujatie zrealizovali: Mgr. Iveta Majvitorová, Mgr. Svätoslav Holonič, učitelia ZUŠ