Kúp knihu pre knižnicu

„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“
        V marci si viac ako inokedy pripomíname význam knižnej kultúry. Už tradične sa mesiac marec spája nielen s príchodom jari, ale je aj mesiacom knihy. Keď siahneme do histórie, tento mesiac sa viaže k zberateľovi a potulnému predavačovi Matejovi Hrebendovi, ktorý sa narodil aj zomrel v marci. Šíril osvetu a vzdelanosť, pretože nadovšetko miloval knihy. Marec ako mesiac knihy oslavujeme na jeho počesť od roku 1955.
         Aj Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach  tento mesiac v rámci Týždňa slovenských knižníc od 2.3. 2020 do 6.3.2020, uskutočnila akciu Kúp knihu pre knižnicu.  Do akcie sa zapojili čitatelia knižnice, ktorí prispeli na nákup nových kníh v hodnote 133,35 €, zapožičaných z kníhkupectva Panta Rhei. Knihy po zaevidovaní do fondu, budú formovať návštevníkov k pozitívnemu vzťahu ku knižnej kultúre.
          Všetkým darcom srdečne ďakujeme.          

Bc. Koribaničová, Horná                                                              

Darcovia:
Semjanová Iveta, Murgová Mária, Parikrupová Tatiana, Landová Ivana, Ochotnická Petronela, Lapšanský Vincent, Nemjová Ernestína, Kanoczová Diana, Pizurová Iveta, Orenčáková Emília, Sabovčíková Jaroslava, Rašelová Katarína, Horňáková Tatiana, Ondrušová Alena, Schmitová Mária, Čurma Ivan, Husárová Klárka, Dziačková Mária, Beľanová Radmila, Stanko Miroslav, Makšimová Adela, Farkaš Juraj, Harčariková Monika, Chaly Štefan, Smoliga Róbert, Reves Ján, Porvazniková Brigita, Čačková Gabriela, Kolesárová Ľubomíra, Lazorová Eva, Prepilka Miroslav, Butkovská Anna, Horváthová Monika, Mikšatková Viera, Rybak Viktorija, Kužmová Zuzana, Michalka Anton, Zbojanová Dana, Pastornická Štefánia, Kráľová Anna, Mroč Marek, Kočišová Oľga, Doričová Gabriela, Budková Melánia, Rebejová Sara, Rebejová Nela, Kunčová Lenka, Ivanková Emka.