Nejdem a basta, pob. na ZŠ Krymská 5

Dňa 5.2.2019 sa v školskej knižnici konala beseda o prečítaných knihách Nejdem a basta a Hľadám lepšiu mamu od slovenskej autorky Gabriely Futovej. Na úvod sme sa oboznámili s knihami autorky a predstavili si novú knihu Hups, Rups a Šups. Táto kniha je aj o dôležitosti každého písmenka v texte, s čím súviseli aj ďalšie tvorivé aktivity pre šikovných druhákov. Spoločne sme si prerozprávali obsahy kníh.
Vďaka knihe Hľadám lepšiu mamu mali malí čitatelia možnosť prežiť spolu s hlavnou hrdinkou Katkou nejedno dobrodružstvo. Pri knihe sa deti zabavili, prežili zopár dramatických chvíľ, a čo je najdôležitejšie, prišli na to, že mama je len jedna a nemá význam hľadať si ďalšiu lepšiu.
Nejdem a basta- tentoraz je hlavnou postavou čerstvá prváčka Evička, ktorá zavrhne navštevovanie školských lavíc ešte pred začiatkom školského roka. Odpadnutie v prvý školský deň, hladovka, či útek z domu a následná chrípka príjemne oživia obsah tejto knižky. Ale nakoniec sa všetko dobre skončí a Evička je so školou spokojná. V ústnom rozbore sme si s deťmi porovnali životy hlavných hrdiniek v ich rodinách. Výstupnou aktivitou pre čitateľov bola nedokončená maľovanka, kde si deti mali podľa vlastného obrazu nakresliť svoju rodinku.
Besedy o prečítaných knihách a zážitkového čítania sa zúčastnilo 19 žiakov z 2.B triedy  s pani učiteľkou Mgr. Vodhanelovou.

Bc. Ondová Eva

Fotogaléria