Fantastický svet Roalda Dahla (online test)

„Tí, ktorí neveria v kúzlo, nikdy sa s ním nestretnú.“
 Roald Dahle

Kto by nepoznal svetoznámeho spisovateľa Roalda Dahla a jeho knihy „dahlovky“?
Počas svojho života napísal začiatkom 60. rokov 20. storočia takmer tri desiatky detských románov, veršovaných paródií na ľudové rozprávky, humornej poézie, obrázkových knižiek (spolu s Quentinom Blakom) a stal sa jedným z najobľúbenejších a najprekladanejších autorov detskej literatúry na svete.
Dahlove nekonvenčné, provokujúce fantastické rozprávky sa vyznačujú drsným humorom, expresívnym jazykom, otvorenosťou a odvahou prezentovať deťom nielen pozitívne, ale aj negatívne vlastnosti dospelých, a preto ich literárna kritika nie vždy kladne prijímala.
No detskí čitatelia Dahlove fantastické rozprávky vždy čítali a čítajú s nadšením . Mnohé z nich boli sfilmované a zdramatizované (Matilda, Charlie a továreň na výrobu čokolády, Jakub a obrovská broskyňa atď.)
Ak by ste sa chceli ponoriť do sveta fantázie , pozývame Vás do knižnice.
Na detskom oddelení v našej Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického, kultúrnej organizácie Košického samosprávneho kraja nájdete všetky jeho knihy, ktoré čakajú len na Vás.
Detské oddelenie knižnice 30.10.2020 pripravilo online test. Fantastický svet Roalda Dahla. Na teste spolupracovali: Mgr. Iveta Majvitorová, Bc. Eva Ondová a Daniela Ivančová.  

Pri teste Fantastický svet Roalda Dahla stačí vyplniť len MENO a PRIEZVISKO (môže byť aj Jožko Mrkvička)

Text:  Mgr. Iveta Majvitorová