Veselá zajačia rodinka -- veľkonočná rozprávka pre škôlkarov 12. 4. 2022

Poďte si k nám,  deti, sadnúť,
na rozprávku peknú jarnú.
Rozprávočka jedna, druhá,
jar je ako farieb dúha.

Rozprávočka dlhá, krátka o jari a o zvieratkách. Oddelenie pre deti a mládež pripravilo 12.4.2022 veľkonočnú rozprávku pre 24 detí z CMŠ blahoslaveného Vasiľa  Hopku v Michalovciach.
Roztopili sa aj posledné snehové vločky a do voňavého lesa zavítala jar – zelená a štebotavá. Rodinka zajačikov Ušiačikov povyskakovala z pelieškov a rozhodli sa vyhľadať poslov jari. Jedným z poslov okrem kvietkov a slniečka je aj vajíčko. Vajíčko – symbol života.
Veľká noc je najstarším a najvýznamnejším sviatkom kresťanského cirkevného roka, počas ktorého si veriaci pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Do súvislosti s Veľkonočnými sviatkami sa však dávajú aj iné religiózno-tradičné aktivity, ktoré majú ešte predkresťanský pôvod. Sú to akty súvisiace s odchodom zimy a s vítaním jari ako životodarného ročného obdobia.  S deťmi sme rozprávali o jari, o symboloch Veľkej noci, o tradičných zvykoch a zvyklostiach.  Súčasťou podujatia bola aj výstavka kraslíc, zajačikov a veľkonočných korbáčov.
Text: Mgr. Iveta Majvitorová
Dátum:12.4.2022
Názov podujatia: Veselá zajačia rodinka
Forma: zážitková veľkonočná rozprávočka
Cieľová skupina:  žiaci CMŠ blahoslaveného V.Hopku Michalovce
Počet:  24
Podujatie zrealizovala : Mgr. Iveta Majvitorová  , Daniela Ivančová

Fotogaléria